Banner: Existence 1/2014 - Budoucnost internetu

DVD Pán Včielka Vegan video :)
Včelie spoločenstvo funguje už dobrých 27 miliónov rokov v zabehaných koľajách. Včela sa narodí, ide do školy, potom do továrne na výrobu medu a tam usilovne ako včielka drie až do svojho posledného dňa. Čerstvému absolventovi včelej univerzity Barrymu (Petr Rychlý) takáto predstava ale vôbec nevonia aj keď má skvelú perspektívu, že po svojom otcovi prevezme prestížnu funkciu vrchného miešača.
Barry totiž túži po inej profesii. Chcel by sa stať súčasťou Peľových frajerov, elitnej včelej skupiny, ktorá opeľuje kvety, zbiera nektár a hlavne má ako jediná výsostné právo vyletieť von z úľa. Tomuto cieľavedomému trúdovi sa to skutočne podarí.
Prvé okamihy „na slobode“ Barrymu doslova otvoria oči, pretože ľudský svet prekonal jeho najodvážnejšie predstavy. Než sa tým stačí ale pokochať, zrazí ho tenisová loptička, potom nákladné auto a nakoniec zmokne v daždi.Zničený a dezorientovaný sa ocitne v byte kvetinárky Vanessy , ktorá ho zachráni pred zničením topánkou jej kamaráta. Ako dobre vychovaný samček sa jej rozhodne poďakovať, čím ale poruší základné pravidlo včelieho spoločenstva – nehovoriť s ľuďmi. Tento „zločin“ mu ale pomôže lepšie spoznať ľudský svet a privedie ho k šokujúcemu zisteniu: Ľudstvo už celé stáročia kradne včelám med bez toho, aby zaň zaplatilo alebo aby sa aspoň za to hanbilo! Barry sa preto rozhodne postaviť na čelo včelej revolúcie, ktorá má túto nespravodlivosť zmeniť. Pomsta výnimočne nebude sladká...

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...